O utracie. Perspektywa psychoanalityczna seminarium, Tomasz Kudelski

20 listopada 2024 • Bez kategorii

Seminarium będzie poświęcone wspólnemu studiowaniu tekstów psychoanalitycznych  dotyczących problematyki szeroko rozumianej utraty. Utrata może dotyczyć konkretnej realnej osoby, ale także miłości,  iluzji które przez wiele lat były traktowane jak „święta prawda”, obrazu własnej osoby i swoich możliwości, fizycznych i psychicznych, utraty przychodzącej z wiekiem, stopniowo, ale też nagle w wyniku jakiegoś katastrofalnego wydarzenia. Będziemy zajmować się reakcjami na utratę i sposobami jej przeżywania, oraz nie przeżywania, myślenia oraz nie myślenia o utracie, związkami z melancholią i różnymi zaburzeniami psychicznymi. Problematyka utraty i reakcji na nią jest centralna dla rozumienia procesów zmiany i rozwoju osobowości, w psychoterapii i szerzej – w życiu, na różnych jego etapach. Psychoanalitycy poświęcili tej problematyce wiele uwagi i z tego bogatego skarbca myśli i refleksji będziemy korzystać podczas seminarium.

Seminarium  jest adresowane do psychoterapeutów.

 

Tomasz Kudelski jest psychoanalitykiem szkoleniowym i superwizorem Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego, superwizorem i psychoterapeutą szkoleniowym Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej, oraz superwizorem i szkoleniowym analitykiem grupowym Instytutu Analizy Grupowej „Rasztów”. Prowadzi prywatną praktykę z osobami dorosłymi i młodzieżą w Warszawie. Od kilku lat współprowadzi seminarium poświęcone myśli W. R. Biona. Jego dorobek naukowy obejmuje artykuły drukowane w „Świecie Psychoanalizy”, „Nowinach Psychologicznych” i „Psychoterapii”, oraz w pracach zbiorowych: „Psychoterapia analityczna. Procesy i zjawiska grupowe.”, „Myślenie grupowo-analityczne w praktyce klinicznej” oraz „Odnaleźć swoje miejsce. Psychoterapia psychoanalityczna w Polsce”.

 

Seminarium będzie trwało 1,5 godziny i odbywało co miesiąc w poniedziałki

(7.04, 12.05, 9,06, 8.09, 13.10 i 17 .11 2025)

w godzinach 19.00-20.30

przy ul. Wiśniowej 59 lok. 6 w Warszawie.

 

Koszt: 1200 zł, płatne w całości (do 31 marca 2025) lub w dwóch ratach po 600 zł (1 rata – do 31 marca 2025, druga – do 30 czerwca 2025).

 

Szczegółowe informacje: kontakt@znaczenia.com, 535 707 019